Preporuci nas

Franjevacki samostan

  IZBORNIK
VIJESTI
INTERVJU
REPORTAŽA
KOMENTAR
IZDVAJAMO
OBNOVA KAPELA
FOTOGRAFIJA MJESECA
MARKETING
    POVIJEST
SAMOSTAN
ŽUPA
MUZEJ
ARHIV I KNJIŽNICA
  SERVISI
VAŠI POZDRAVI
FORUM NOVO
FOTO GALERIJA
CHAT
VIDEO
  POVEZNICE
FONDACIJA CURIA BANI
RADIO KS
BROŠURA ONLINE VODIĆ
PORTAL KS
POSAVSKI OBZOR

 

11 Nov 2008
Od progonstva do reprezentacije

Sportska sudbina često se poigra i sa najtalentiranijim. To pokazuje i primjer Mladena Bartulovića i Dejana Lovrena, čiji je životni, ali i sportski put zaista imao neuobičajan tijek. Ratne 1993.godine, zajedno sa tisućama prognanih Hrvata sutješkog kraja, sa samo četiri, odnosno sedam godina, napustili su rodni kraj i skrasili se u Njemačkoj. Potpisivanjem Dejtonskog sporazuma morali su nazad. Umjesto u porušenu BiH, vratili su se u susjednu Hrvatsku, gdje su počeli svoju nogometnu karijeru u Valu iz Kaštela, odnosno Karlovcu.

Mladen Bartulović brzo je "zapeo" za oko stručnjacima splitskog Hajduka i već u 18-oj godini zaigrao u prvom timu kojeg je tada vodio Blaž Slišković. Dejan Lovren je prve nogometne korake naučio u drugoligašu iz Karlovca. I njega su baš kao i Bartulovića zapazili skauti i već u 15-oj godine postao je član zagrebačkog Dinama.

Dejan Lovren rođen je 5.7.1989.godine u Kraljevoj Sutjesci, a Mladen Bartulović 4.10.1986.godine u zaseoku Bradaši, prelijepom krajoliku iznad Dujmovića i Lukovog brda.Za njih tada u Sutješkoj župi, osim bližnje rodbine, nitko nije znao. Danas su oni slavni nogometaši,nade Hrvatskog saveza, čiji su dres mlađih reprezentativnih selekcija (U-19 i U-21) već oblačili i pitanje je dana kada će zaigrati i za najbolju Bilićevu vrstu.

Mladen Bartulović je iz Hajduka prešao u Dnjipro (Ukrajina), koji ga je poslao na posudbu u Kryvbas, čiji je jedan od najzapaženijih prvotimaca. Na meti je jačih i poznatijih europskih klubova i sigurno će uskoro potpisati još unosniji ugovor.



Dejan Lovren

Dejan Lovren je jedno vrijeme bio na kalenju u Interu iz Zaprešića (filijala zagrebačkog Dinama,op.a), a od ovog proljeća je ponovo među modrima i jedan od uzdanica Dinama. Dejan igra na poziciji desnog, a Mladen lijevog boka (beka). Veoma su talentirani, disciplinirani i omiljeni igrači, koji su uistinu imali meteorski uspon.

Kako doznajemo, Mladen uskoro planira posjetiti svoje rodne Bradaše kojih se skoro više i ne sjeća kao i Dejan koji koji prvu prvenstvenu stanku želi iskoristiti za posjet Kraljevoj Sutjesci i baki Finki, koja s ponosom priča o svom nadarenom unuku i ne propušta ni jedan TV prijenos utakmica Dinama čiji dres nosi njezin slavni unuk.


Možemo biti ponosni na ova dva mladića, koji su najbolji ambasadori našeg kraja i dokaz da se i preko trnja može doći do velikog uspjeha.

Mato KOMŠO


više pročitajte u tiskanoj verziji Sutješkog vjesnika



Vremeplov: Ovih dana pred očima svijeta (Kakanjske novine broj 130, 29. veljače 1984
Vremeplov: Velika rudarska nesreća u Kaknju - 21. travanj 1934. godine (Glas rudara, broj 3, 20. travanj 1963.godine)
Borovica: 18.250 dana braka proslavili Stjepan i Mara Pavlović
Sjećanje na Kraljevu Sutjesku 20. stoljeća (II)
Sjećanje na Kraljevu Sutjesku 20. stoljeća (I)
Od Kraljeve Sutjeske preko Lyona do Reala, kraljevskog kluba!
Kiša i snijeg koji se otopio u brdima prijete poplavama i odronima
Silvestrovo u Kraljevoj Sutjesci: Zbogom 2009. - Sretno u 2010.
Počelo ukrašavanje Kraljeve Sutjeske za Božić
S hrvatskim Australcima po Svetoj zemlji
Sutješčanka iz Tuzle u posjetu Sutješčankama u Travniku
Još o kaznu - Tradicija na drugi način
Tradicija pečenja rakije održala se i ove godine
Listopadski snijeg u Kraljevoj Sutjesci i pečenje rakije
Bjelavići moji dragi
Stižu me sjećanja: Lijepi dani moga djetinjstva
Koševina samostanskog Sjenokosa
Tko je sve bio na Ivandan u Kraljevoj Sutjesci
Kako preživjeti sa 115 eura mjesečno?
Bjelavići: Naš Šimo Marić među legendama bh. sporta
Bistrik - Crkvenjak: Naš raj na zemlji - u prašini i u mraku
Sutješčani hodočastili u Asiz
Teševo: Ni naroda ni jezera!
Travanj kod nas: vrijeme motike i štihače
Proslavljen Uskrs u Kraljevoj Sutjesci
Foto-šetnja:Čatići i Kraljeva Sutjeska
Kraljeva Sutjeska: Kraljevsko grožđe i danas zrije iznad samostana
Kraljeva Sutjeska: Proljeće samo što nije
Njemačka inventura na bosanski način: "Slivowitz" i loza
Poklade u Kraljevoj Sutjesci u znaku povorki maškara, zabava na otvorenom i Maskenbala
Uspomene
Asfaltnom cestom od Ratnja do Klanca
Zimske radosti: Pečenje rakije
Od progonstva do reprezentacije
Konac rujna za početak prave jeseni i možda babljeg ljeta
Uzdol: ručnici preko ramena za novu cestu
Rujanske vrućine nastavak onih kolovoških
Olovo: "Hvaljen Isus, Majko naša, zagovornice..."
Dobro došla, dijasporo!
Međugorje: Festival mladih pa Bocellijev koncert
Kraljeva Sutjeska: Vjenčali se Andrej Bajec i Lucijana Šain
Plehan (Derventa): Puštena u promet nova cesta
Kraljeva Sutjeska: Slike s fra Velimirove mlade mise
Plehan: Hrvatska ne posustaje
Tisuću i neki Ivandan u Kraljevoj Sutjesci
Sutješčanka se udala u Čatiće
Busovača: Sveti Anto i Euro 2008. ruku pod ruku - Srnin gol prekinuo kardinalovu propovijed
Sutješčani zasukali rukave
Nevjerojatno građevinsko umijeće naše Janje Šimić
Prvomajske turističke laste

RADIO KS

 

POSJETITELJI

Untitled Document

PARTNERI

 

© Sutješki vjesnik online Sva prava pridržana od SV online. Za uporabu tekstova i slika naznačiti izvor informacija ili kontaktirati uredništvo za odobrenje.