U župi sv. Ivana Krstitelja u Kraljevoj Sutjesci, 28. svibnja 2026. godine, obavljena je redovita kanonska vizitacija. Susret je predvodio preč. g. Marko Zubak, vrhbosanski kanonik i fojnički arhiđakon, u svojstvu delegata vrhbosanskog nadbiskupa i metropolita mons. Tome Vukšića.
Srdačnu dobrodošlicu preč. Zubaku poželio je sutješki gvardijan i župnik, fra Bono Tomić. Na samom početku, vizitator je detaljno upoznat s trenutnim stanjem i životom sutješke župe, nakon čega je uslijedio i službeni pregled matičnih te ostalih župnih knjiga.
Tijekom posjeta, nadbiskupov izaslanik održao je i konstruktivan sastanak s novim članovima župnog pastoralnog i ekonomskog vijeća župe sv. Ivana Krstitelja.
Središnji dio vizitacije bilo je Euharistijsko slavlje u 18 sati, koje je u sutješkoj samostanskoj crkvi predvodio preč. Zubak uz koncelebraciju župnika i gvardijana fra Bone Tomiča, župnih vikara fra Danijela Lukića i fra Marijana Petričevića.
Tijekom svete mise u službu su svečano uvedeni novi članovi župnih vijeća. U službu župnog ekonomskom vijeća: Marica Šipić. Anđa Tomić i Josko Lukić. Novi članovi župnog pastoralnog vijeća: Drago Ćorić, Marko Filipović, Mladen Tunjić, Jozo Pavlović, Ivo Komšo, Pero Galić i Lucija Stojčić.
U svojoj homiliji, preč. Zubak je stavio naglasak na važnost međusobnog darivanja i pomaganja, istaknuvši to kao opipljiv znak Božje prisutnosti među nama. Izrazio je iskrenu zahvalnost župniku fra Boni Tomiću, svim vijećnicima i suradnicima na njihovom trudu, nesebičnom zalaganju i pastoralnom radu, potaknuvši ih da u svakodnevnom životu budu radosni navjestitelji i apostoli.
Nakon završetka svete mise, susret je nastavljen u ugodnom tonu uz zajedničko druženje i objed u samostanskoj blagovaonici.








