Sveto misno slavlje posljednjeg dana duhovne priprave za patron naše župe predvodio je mons. vlč. Luka Tunjić, Nacionalni ravnatelj Papinskih misijskih djela BiH i kanonik Vrhbosanske nadbiskupije uz koncelebraciju sutješkog gvardijana fra Bone Tomića i fra Velimira Bagavca.

Mons. Tunjić je u svojoj propovijedi govorio o jedinstvenosti sveca zaštitnika naše župe te posebnom mjestu koji sveti Ivan Krstitelj zauzima u Crkvi. On je od Boga odabran da bude preteča Isusu Kristu. Sve što je činio, činio je za Isusa Krista. On je bio most preko kojega su ljudi dolazili do Krista, a tako i mi trebamo biti mostovi drugima da dođu do Boga, istakao je mons. Tunjić.

Ovom svetom misom završena je trodnevna priprava za blagdan rođenja Ivana Krstitelja, za kojeg sam Krist govori kao o ‘najvećem čovjeku rođenom od žene’.